1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Типові правила користування бібліотеками в Україні розроблено у відповідності з Законом України “Про бібліотеки і бібліотечну справу» і поширюються на бібліотеки України незалежно від їхнього відомчого підпорядкування.
2.ПРАВА КОРИСТУВАЧІВ
2.1. Користувачі бібліотек мають право отримувати безкоштовну інформацію про склад бібліотечних фондів, консультаційну допомогу в пошуках джерел інформації, одержувати в тимчасове користування книги, документи з бібліотечного фонду, брати участь у читацьких конференціях та інших заходах, що їх проводить бібліотека, та входити до читацьких рад.
2.2. Користувачі мають право одержати для опрацювання поза бібліотекою одноразово не більше 5 документів терміном до 30 днів. Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодикою може бути зменшено до 15 днів.Кількість бібліотечних документів, що видаються в читальному залі, не обмежується.
2.3. Користувачі мають право виносити документи за межі бібліотеки, якщо вони записані у формулярі або іншому обліковому документі. Термін користування документами на прохання користувача може бути продовжений, якщо на них відсутній попит інших користувачів.
2.4. Рідкісні та цінні документи, довідкові видання, а користування тільки в читальному залі.
3. ОБОВ’ЯЗКИ КОРИСТУВАЧІВ
3.1. Для запису до бібліотеки громадяни пред’являють паспорт або документ, що його замінює, ознайомлюються з правилами користування бібліотекою, підписують зобов’язання їх виконувати й дають відомості для заповнення читацького формуляра. Діти й підлітки до 16 років записуються в бібліотеку на підставі документа, який пред’являють їхні батьки.
3.2. За кожен документ, одержаний на абонементі, користувач (крім дошкільників та учнів 1 – 4 класів) розписується в читацькому формулярі. Повернення документів засвідчується підписом бібліотекаря.
3.3. Користувач, який втратив або пошкодив документ з фонду бібліотеки, повинен замінити його аналогічним чи документом, визнаним бібліотекою рівноцінним, або відшкодувати збитки реальної вартості документа.
3.4. За втрату або псування документа з фонду бібліотеки неповнолітнім користувачем відповідальність несуть його батьки.3.4. Користувач, який порушує правила користування бібліотекою, позбавляється права відвідувати її на термін, що визначається бібліотекою.3.5. Користувачі в бібліотеці мають дотримувати тиші.
4. ОБОВ’ЯЗКИ БІБЛІОТЕКИ З ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ4.1. Бібліотека зобов’язана:
- інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає бібліотека, перелік яких затверджено постановою Кабміну України № 534 від 05.06.97;
- створювати умови для використання бібліотечного фонду, роботи в бібліотеці, надавати допомогу в доборі потрібних документів;
- дбати про культуру обслуговування користувачів;
- задовольняти потреби в створенні при бібліотеках читацьких об’єднань, клубів за інтересами;
- здійснювати контроль за своєчасним поверненням до бібліотеки виданих користувачам документів;
- ураховувати читацькі запити при формуванні фонду, проведенні масових заходів;
- створювати читацькі ради;
- звітувати перед користувачами бібліотеки.
Кiлькiсть переглядiв: 480

Коментарi

  • fjwqwechvu

    2012-09-05 18:52:52

    isthmus - http://www.truereligionoutletrjean.com reciprocal intrigue beyond [url=http://www.truereligionoutletrjean.com]true religion outlet[/url] louis vuitton shoes for men used louis vuitton purses ebay [url=http://www.truereligionoutletrjean.com]true religion outlet[/url] apprehension socialize Zimbabwe .excuse circumscribe louis vuitton handbags cheapest louis vuitton outlet southern california [url=http://www.truereligionoutletrjean.com]true religion online[/url] parsimoniously thirty-two spyder unattractive ,[url=http://www...