Відкриття Інтернет-центрів в бібліотеках Снігурівської ЦБС

Урочисте відкриття Інтернет – центрів відбулося 1 листопада в Куйбишевській бібліотеці –філії, 2 листопада в Нововасилівській бібліотеці –філії, 4 листопада в Снігурівській районній бібліотеці та Євгенівській бібліотеці –філії 2011 року.

/Files/images/IMG_1040.jpg

Це знаменна подія в житті району: на урочистостях були присутні офіційні особи Руденко-Кардаш Л.Ю. – координатор проекту програми Бібліоміст в Миколаївській області; Войцехівська І. – представник від програми Бібліоміст; Жук М.В. - депутат обласної ради, керівник фракції партії регіонів, начальник управління сім’ї та молоді; Сидоренко Л. Л. - головний бібліотекар науково-методичного відділу Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О.Гмирьова; голова райдержадміністрації Бунчук С.В., голова районної ради Козирєв В. Г., представники міської та сільської ради, громадських організацій, підприємці, місцеві жителі, користувачі бібліотек.

Роботу Інтернет-центрів регламентує “Положення про Інтернет-центр” і “Правила користування Інтернет-центром. Відповідно до умов проекту, користувачами Інтернет-центрів є користувачі бібліотек, службовці державних установ, представники громадських організацій. Інтернет-центри працюють відповідно до режиму роботи бібліотек. Сеанс Інтернет-доступу складає одну годину. Обслуговування користувачів в Інтернет-центрах проводитися за попереднім записом у бібліотеці.

Бібліотекарями Інтернет – центрів постійно надаються консультації та практична допомога в пошуку необхідної інформації в Інтернет – мережі, виконуються пошукові роботи з певних тем.

Інтернет-центри в бібліотеках Снігурівщини надають безкоштовні послуги.

На відміну від багатьох комерційних проектів по створенню Інтернет-кафе у бібліотечному Інтернет-центрі, окрім технічного доступу до мережі, надаються консультації і допомога в навігації по інформаційних ресурсах, проводиться навчання груп користувачів на Інтернет-місцях і все це безкоштовно.

Найактивнішими відвідувачами є учні, студенти, молодь, працівники освіти, культури та безробітні.

Тематика запитів відвідувачів найрізноманітніша: стан економіки, політичний устрій в Україні, освіта, зайнятість населення, оплата праці, пошук роботи, підготовка до навчального процесу, новини, спорт, погода та інше. Студенти, школярі використовують Інтернет для пошуку курсових, рефератів, беруть участь у різноманітних конкурсах, вікторинах, спілкуються в чатах.

В Інтернет–центрі Снігурівської районної бібліотеки працює 5 комп’ютерів, 1 принтер, 1 сканер. В Євгенівській, Куйбишевській, Нововасилівській бібліотеках-філіях працює по 2 комп’ютери, 1 принтер, 1 сканер.

За період з жовтня по 31 грудня 2011р. Інтернет – центри: відвідало – 2361користувачі,
отримали консультації – 456 користувачі,
отримали допомогу в пошуку інформації в Інтернет - 364 користувачі.

У приміщені Інтернет - центрів розміщено рекламні стенди, на яких висвітлена інформація для користувачів: положення про Інтернет – центр, правила користування, рекламна продукція. Бібліотекарем Євгенівської бібліотеки-філії для учнів був підготовлений урок знань “Банк рефератів допомагає”. В ході уроку учні знайомилися з банками найкращих рефератів, творів, курсових, контрольних робіт, які містить в собі Інтернет – мережа, навчалися самостійно шукати необхідну інформацію, використовувати її для створення нового матеріалу. Величезне значення для розвитку інформатизації в регіоні має проведення на базі Інтернет-центру Снігурівської районної бібліотеки навчань для бібліотечних працівників району. Під час проведення районного семінару бібліотекар Єрмак Т.О. провела подорож по найбільших бібліотеках України. Бібліотекарі відвідали сайти бібліотек області.

Протягом досить короткого часу ми побачили результат користі Інтернету для користувачів. Двері до Інтернет-центрів не зачиняються, та й бажаючих навчитися користуватися всесвітньою мережею дуже багато. Тому заходи, в рамках проекту проходять насичено і цікаво. Робота Інтернет-центрів зорієнтована на такі групи користувачів: учнівська, студентська молодь, безробітні та молоді батьки, хоча іншим бажаючим також не відмовляємо і раді кожному відвідувачу.

Кiлькiсть переглядiв: 1131

Коментарi

 • Donaldzem

  2017-09-24 01:59:49

  [url=http://bit.ly/2tUE6Es]Получить деньги[/url] [url=http://bit.ly/2tUE6Es][img]http://s41.radikal.ru/i093/1709/70/fbb1a2aa5ab2.gif[/img][/url]...

 • Parveen

  2013-09-20 22:05:28

  Hats off to whoeevr wrote this up and posted it....

 • КИСЛИЦЯ ГАЛИНА

  2012-12-01 19:09:28

  В нашому районі найкращі бібліотеки. Хочеться , щоб вони процвітали і розвивалися недивлячи ні на які труднощі. Дякую працівникам бібліотечної сфери за їх велику працю....