Свою історію бібліотека веде з жовтня 1925 року, коли як свідчать архівні документи, було вирішено Снігурівською сільською радою відкрити першу хату-читальню і виділити їй кошти на передплату газет.
Спливав час, зміцнювалась бібліотека, зростала кількість читачів та збільшувався книжковий фонд. Напередодні війни він нараховував майже 12 тисяч примірників. Однак в роки окупації книжки було знищено.
Після визволення Снігурівки від окупантів бібліотека відновила свою роботу. Це сталося завдяки зусиллям бібліотечних працівників Т.Д.Котик, П.О.Вітошкіної, Н.Д.Трибрат, які збирали книги в населення. їх тоді було менше, ніж читачів. Та ситуація поступово змінювалась на краще. Вже у 60-ті роки в старенькому приміщенні стало тісно і книжкам, і читачам. В 1976 році районна книгозбірня відсвяткувала новосілля в значно просторішій будівлі, де вона перебуває і понині, розділяючи дах з районною дитячою бібліотекою. Цього ж року бібліотека очолила Снігурівську централізовану бібліотечну систему, котра об'єднала всі державні масові бібліотеки та частину профспілкових книгозбірень.
«Золотим» для бібліотеки можна по праву вважати період з 1976 по 1985 роки, коли вона, як ніколи, була оточена турботою. У цей час за рахунок усіх джерел фінансування вдалося закупити спеціальні меблі, значно зміцнити матеріально-технічну базу, поповнити суттєво фонд літератури.
З цього часу ЦРБ функціонує як центральне районне книгосховище вітчизняних та зарубіжних творів, як методичний центр.
Особлива вдячність ветеранам бібліотечної справи, які десятиліттями відкривали людям мудрий світ книги, а молодим колегам - професійний досвід. Мова йде, насамперед, про Н.В.Селіванову, О.К.Черніченко, Л.Г.Татаренко, Є.О.Журавель, Л.М. Завірюхіну, Т.З.Шелест, А.А.Новохатько, Л.К.Ткаченко, Н.І.Власенко, Л.М.Ілюшу та багато інших.
Доброї пам'яті і шани заслуговують наші колеги, котрі зробили дуже багато для розвитку бібліотечної справи у нашому місті, але яких вже немає поряд з нами: Н.Д.Трибрат, П.О.Вітошкіна, Н.І.Шолом та Ю.М.Горбачов.
Кiлькiсть переглядiв: 458

Коментарi