Правила користування

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 1. Центр вільного доступу до Інтернет створено з метою задоволення інформаційних потреб користувачів, забезпечення їх вільного безплатного доступу до світових інформаційних ресурсів для навчання, комунікації, інтелектуального та творчого розвитку особистості.
 2. Користувачами Центру вільного доступу до Інтернет можуть бути всі користувачі бібліотеки, незалежно від освіти, віку, соціального стану, політичних переконань, віросповідання.

ІІ. РЕЄСТРАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ

 1. Реєстрація користувачів Центру вільного доступу до Інтернет здійснюється за загальними правилами користування бібліотекою.
 2. Для запису в Центр вільного доступу до Інтернет громадяни пред’являють паспорт, ознайомлюються з правилами користування , підписують – на читацькому формулярі – зобов’язання їх виконувати і дають відомості для заповнення формуляра
 3. Діти й підлітки до 16 років записуються на підставі документа, який пред’являють їхні батьки, установи або особи, під наглядом яких перебувають діти (п. 3.1 “Типових правил користування бібліотеками в Україні” від 25.05.2001).

ІІІ. РЕЖИМ І ПОРЯДОК РОБОТИ

 1. Центр вільного доступу до Інтернет працює за режимом роботи бібліотеки.
 2. Тривалість одного сеансу роботи : 1 година
 3. Робота в Центрі вільного доступу до Інтернет проводиться як за попереднім записом , так і в порядку “живої черги”.
 4. При запізненні користувача більше, ніж на 5 хвилин, виділене йому робоче місце може бути надане іншому користувачеві.

IV. КОРИСТУВАЧ МАЄ ПРАВО:

 1. Замовити час роботи в Інтернеті особисто або по телефону.
 2. Безплатно використовувати обладнання і програмне забезпечення для пошуку необхідної інформації в мережі Інтернет протягом виділеного йому часу згідно з цими правилами.
 3. Одержати консультаційну допомогу у бібліотекаря з питань роботи в Інтернет.
 4. Копіювати інформацію з Інтернету з дозволу та за допомогою бібліотекаря на носії, попередньо відформатовані в Центрі вільного доступу до Інтернет .
 5. Роздрукувати необхідну інформацію на умовах, встановлених в Центрі вільного доступу до Інтернет
 6. Безплатно набути знання та навички пошуку в Інтернеті шляхом відвідання курсів та/або одержання індивідуальних консультацій.
 7. Брати участь у презентаціях, колективних акціях, інтернет-обговореннях за планом роботи Центру вільного доступу до Інтернет
 8. Надавати волонтерську/спонсорську підтримку Інтернет-центру.
 9. Отримати додаткові послуги, що пропонуються Бібліотекою.

V. КОРИСТУВАЧ ПОВИНЕН:

 1. Відзначати у бібліотекаря час початку і закінчення роботи; види послуг, що він їх потребує; тематику інформаційного запиту.
 2. Заздалегідь повідомити бібліотекаря про відмову від роботи у замовлений ним раніше час.
 3. Повідомляти бібліотекаря про всі неполадки, порушення, помилки, що виникли в процесі роботи.
 4. Дбайливо ставитися до майна, технічного і програмного забезпечення Центру вільного доступу до Інтернет .
 5. Ввічливо спілкуватись з персоналом Інтернет-центру та іншими відвідувачами; не чинити дій, які можуть зашкодити іншим користувачам ІЦ, зіпсувати устаткування .
 6. Компенсувати нанесений матеріальний збиток, у випадку виникнення такого з вини користувача, згідно з чинним законодавством України. Відповідальність за шкоду, нанесену неповнолітнім користувачем, несуть його батьки, навчальний заклад чи установа, під наглядом яких він знаходиться.

VI. В Центрі вільного доступу до Інтернет НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:

 1. Завантажувати з Інтернету архівні файли, які саморозпаковуються.
 2. Використовувати власні CD.
 3. Порушувати закони про авторське право, зокрема – копіювати програмне забезпечення, захищене цими законами.
 4. Неправомірно отримувати з Інтернету і використовувати ліцензії на програмне забезпечення.
 5. Використовувати і розповсюджувати заборонені законом матеріали. Бібліотека не встановлює “фільтри” на робочі станції , але настійно не рекомендує користувачам переглядати сайти, що містять зображення порнографічного змісту, заклики до насильницьких дій проти особи і т.п. Якщо сайт з інформацією такого змісту відкриває дитина, бібліотекар зобов’язаний зупинити її і провести роз’яснювальну бесіду.
 6. Вносити будь-які зміни в настройку комп’ютера і програмного забезпечення; інсталювати будь-яке стороннє програмне забезпечення.
 7. Вимикати або перезавантажувати комп’ютер самостійно.
 8. Приносити в Центр вільного доступу до Інтернет і споживати на робочих місцях їжу та напої.
 9. Голосно розмовляти, заважати роботі інших користувачів, створювати конфліктні ситуації тощо.

У випадку порушення правил користування Центру вільного доступу до Інтернет бібліотекар припиняє надання послуг.

У разі повторного порушення цих правил адміністрація залишає за собою право заборонити відвідувачеві користуватися Центром вільного доступу до Інтернет - на певний термін або безстроково.

Бібліотека не несе відповідальності за зміст, достовірність та актуальність інформації, яку користувач може отримати з Інтернету.

А це - посилання на сторінки, де ви можете познайомитись із правилами безпеки в Інтернеті:
http://www.chl.kiev.ua/UKR/ch_safeu.htm
http://www.pushkinlib.spb.ru/rulesinternet.html
http://www.forkids.da.ru/

Кiлькiсть переглядiв: 474

Коментарi